Avrupa Komisyonu ve TÜBİTAK İşbirliği ile Ufuk 2020 Bilgi Günü Düzenledik

Avrupa Komisyonu ve TÜBİTAK İşbirliği ile Ufuk 2020 Bilgi Günü Düzenledik

16 Şubat 2018'de  Avrupa Komisyonu ve TÜBİTAK'la (AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi) işbirliği içinde bir Ufuk2020 Programı ile ilgili bilgi gününe evsahipliği yaptık. 

Komisyon temsilcisi Philippe Vialatte (DG Resarch & Innovation altında yönetici yardımcısı), rektörümüz Prof. Dr. Umran S. İnan ve TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Orkun Hasekioğlu açılış konuşmaları ile günü başlattılar.

Etkinlik kapsamında İstanbul'un çeşitli üniversite ve sanayi kuruluşlarından kampüsümüze gelen 200'e yakın katılımcıya Avrupa Komisyonu Yetkilisi George Bonas tarafından Ufuk2020 Programı’nın genel yapısı, proje önerisi hazırlık ve sunma süreci, proje önerisi hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar, projelere dahil olmak için yapılması gerekenler ve ortak kuruluş bulma süreci hakkında detaylı bilgiler sunuldu. 

Ayrıca TÜBİTAK yetkilileri Ufuk2020 Programları Destek ve Ödül programları hakkında bilgi verdiler; Ufuk2020 Güvenli Toplumlar, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ile Sağlık Alanı 2018 yılı çağrılarına yönelik tanıtım yaptılar.  

Etkinlikte, ERC Başlangıç Fonu projesi yürüten Koç Üniversitesi araştırmacıları Erdem Yörük (Sosyoloji) ve Seda Keskin (Kimya ve Biyoloji Mühendisliği) da birer sunum yaparak ERC projelerine hazırlanma süreciyle ilgili deneyim paylaştılar.

Yayılmasına izin verilen sunumlara aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz. Toplu paylaşım için tıklayın.

Ufuk2020'nin 2018-2020 çağrılarına katılım için her zaman bizimle temasa geçebilirsiniz: CS, SOM ve SON için Anıl Çetin, diğer akademik birimler ve tüm idari birimler için Emrah Göker.

 

Dosyalar